Farge på vegger bad

Kategorier:

- Bad

Vi har et eldre bad fra 70-tallet med mosaikkfliser på gulv og delvis på vegg. Fliser på vegg er grønn med noe brunt i og fliser gulv er grå og hvit. På vegger og tak hvor det ikke er flis er det benyttet en hvit farge. Vi ønsker å male vegger hvor det ikke er flis samt tak og vindu hvor det i dag er hvit, og trenger i den forbindelse hjelp til å finne en farge som gjør rommet litt mindre «kaldt».

2026-08-11 22:10:45

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) 

I møte med deres grønne fliser vil jeg be dere teste  8124 MALMØ eller  1349 LIGHT på vegger og tak, med en av de dypere  11228 FOREST LIGHT eller  8583 EARTHY YELLOW på vinduet. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk.


Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.

Til bad/våtrom anbefaler vi LADY Aqua Matt.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk