Kategorier:
- Annet
Hei, Vi og naboene ønsker å bytte farge på det lysegrå og hvite rekkehuset vårt. Etter mye diskusjoner har vi landet på at det kanskje blir noe blått. Jeg så et inspirasjonsbilde fra dere med «kjønnsrøk dempet» på husvegg og «deco blue» på dør. Spørsmålet er hva vi bør male evt vinduslister, gesims og andre lister i? Er ikke fan av hvitt, så kanskje samme farge som husvegg? Til info så er sprossene på vinduene fjernet og vi har platting ved inngangsparti og terrasse.
Hei! :)
Jeg personlig synes samme farge på fasade og staffasje er rålekkert, så jeg gir tommel opp for samme farge på alt, utenom ytterdøra. Om dere ønsker en annen tone på vinduer og staffasje vil jeg nevne 1973 ANTIKKGRÅ eller 1378 KONTUR som gode alternativer, men dere kan også vurdere 4744 SOPHISTICATED BLUE. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og tester fargene med JOTUN Fargeprøve Eksteriør. Maler du huset med DRYGOLIN Nordic Extreme, vår beste maling med unik Extreme-teknologi, får huset en selvrensende overflate med overlegen beskyttelse og ekstrem farge- og glansholdbarhet.
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
Selvrensende - langvarig nymalt utseende
DRYGOLIN Power Clean Vindu & Dør
Selvrensende detaljmaling med svært langvarig beskyttelse
JOTUN Kraftvask er en kraftig og effektiv spesialvask før maling eller beising av utvendige flater.
Vannavvisende - holder treverket tørt
Løser de fleste malingstyper, lett biologisk nedbrytbar.