Fargeråd for innvendig for nytt strandhus på Lista

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Bad

- Kjøkken

- Gang

Vi bygger strandhus på Lista. 1. etg: Gang, stue med store vinduer, ett stort og to små soverom, bad og wc. 2. etg: Åpen kjøkken- og stueløsning med store vinduer, stort soverom, bad. Ønsker tips om vegg-farger som harmonerer godt sammen, i rolige og duse toner. Gjerne i litt "japandi-stil." Om japandi-stilen: "Hvilke farger passer i japandi? Palett: rispapir (varm hvit), tatami (havrebeige), mørk tre (valnøtt eller sort eik), sumisvart (japansk blekksvart) som aksent. Også varm leire, dempet oliven og myk terracotta kan brukes sparsomt. Alt er jordnært, varmt og dempet – aldri klart mettede farger. Én kontrasterende mørk farge (ofte svart eller dyp brun) fungerer som forankring og skaper den karakteristiske japandi-kontrasten mellom lys varm base og mørk dramatisk aksent."

2026-09-02 16:54:20

Fargerådgiver svarer:

Hei, jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder eller plantegning (hvis det ikke er bygget enda) av alle rom du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Link med bilder av gulvet som er valgt er supert hvis du ikke har bilder av rommene.  Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg.

Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun