Nye farger i leiligheten

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Kjøkken

- Gang

Hei! Vi har tatt over ny leilighet og skal male alle rom; Gang, åpen stue/kjøkken løsning, 2 soverom og bod. Vi skal ha kjøkkenfronter fra IKEA Havstorp i fargen beige. Benkeplaten skal enten være hvit/lys beige eller eik. Gulvet i hele leiligheten er lys matt 3-stavs eikeparkett. Ønsker forslag til både vegger og tak. Vi tenker også å male lister og dører, muligens i samme farge som vegg, men er åpne for forslag. Tenker stue/kjøkken og gang skal være samme farge, men ønsker forslag til andre farger på soverommene.

2026-09-03 14:43:25

Fargerådgiver svarer:

Hei, jeg hjelper deg gjerne med fargeråd, men jeg trenger bilder av alle rom du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Om du skal skifte gulv trenger jeg link med bilder av det nye gulvet. Det er supert hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, og du må gjerne også sende noen inspirasjonsbilder hvis du har dette. Jeg lurer også på hvilken farge det er på detaljer, jeg trenger en NCS fargekode eller et Jotun fargenanvn på denne fargen. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :))

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei! Legger ved noen bilder, men vi har akkurat tatt over, så vi har ingen bilder med interiør. Legger også ved bilde av hvordan gulvet kommer til å bli. Vi vurderer kokos eller morning glow i stue/kjøkken for å holde det litt nøytralt, men lurer også på om det kan være noe med litt mer farge som kan passe til kjøkkenet. På soverommene tenker vi uansett noen andre farger. Liker godt grønt og rød/rosa.

06/09/2026 20:57:55

Fargerådgiver svarer:

Hei, tusen takk for bilder og mer informasjon :)) Med utgangspunkt i gulvet på bildene så holder jeg en knapp på  11365 MORNING GLOW som basefarge til stuen, kjøkkenet og gangen. I mine øyne står denne varme og dempede gultonen fint til  1939 SANDBEIGE (S3005-Y20R) og jeg ser for meg at den vil skape en god atmosfære i disse rommene. Personlig synes jeg det er lekkert å male vegger og tak i den samme fargen, dette hvisker ut skillet mellom vegg og tak og løfter taket noe. Om du skulle ønske mer farge inn i stuen og på kjøkkenet vil jeg anbefale dere å velge en egen kulørt tone til taket. Her ser jeg for meg at  1799 SPICE BROWN vil passe fint. Denne fargen vil jeg anbefale dere å gjenta på dører og dørkarmer i stuen/kjøkkenet og gangen om dere ønsker en egen farge til disse elementene. Til soverommene vil jeg anbefale dere  8284 OLIVE til vegger med tak og detaljer (vinduer, dører, listverk) i  8597 SEAWEED GREEN på det ene rommet. På det andre rommet vil ser jeg for meg at  20256 BALMY PINK med  20118 AMBER RED vil bli lekkert. Lykke til :))

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

NYHET! En ny generasjon interiørmaling fra Jotun LADY

Jotun LADY lanserer en ny generasjon interiørmaling utviklet for fremtidens krav til både estetikk og slitestyrke. Med tre nye produkter setter LADY en ny standard for matte overflater, vakre farger og holdbare resultater. Malingene kombinerer et eksklusivt uttrykk med forbedret robusthet og enkel påføring, slik at veggene holder seg vakre lenger.

NYHET! LADY Iconic

LADY Iconic løfter interiørmaling til nye høyder med det beste fra to verdener: eksklusiv helmatt finish og enestående robusthet. Den elegante, helmatte overflaten gir rommet et sofistikert uttrykk og er vakker i alle tørre rom. Samtidig er den robust nok til å tåle hverdagslivet, også i utsatte soner som kjøkken, gang og trappeløp.

LADY Iconic er eksklusivt tilgjengelig hos utvalgte forhandlere i Norge, LADY Premium Partner. Finn din nærmeste LADY Premium Partner her: https://www.jotun.com/no-no/decorative/dealer-search.

LADY Pure Color er vår vakreste veggmaling – supermatt og slitesterk. Den supermatte finishen fremhever fargene på en unik måte og gir roligere, mer dempede vegger med et sofistikert uttrykk. Supermatt, eksklusiv finish – helt uten refleksjon, og med god slitestyrke.

NYHET! LADY New Era

Den mest slitesterke matte veggmalingen i sin kategori. LADY New Era gir en varig vakker matt finish, tåler hverdagens bruk og har en flekkavvisende, svært vaskbar overflate som holder seg matt over tid. Inneholder resirkulert materiale og har dokumentert lavere karbonfotavtrykk.

NYHET! LADY Embrace

LADY Embrace er kvalitetsmalingen som gjør det enkelt å lykkes med et vakkert resultat. Den er enkel å påføre og gir en jevn, vakker matt finish, samtidig som du får fordelene som kjennetegner alle LADY veggmalinger: Svanemerket kvalitet, fargegaranti og dekkgaranti. I tillegg har LADY Embrace lave emisjoner og oppfyller kriteriene til Eurofins Indoor Air Comfort Gold.

LADY Supreme Finish er anbefalt til detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.

LADY Perfection, en helmatt takmaling med stort fargeutvalg som er anbefalt til slette tak og taklister.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk