Kategorier:
- Barnerom
Hei, skal male et soverom og har prøvd Cute og Myk. Et vestvendt rom. Det skal stå en hvit seng der og noen tremøbler, samt brune detaljer. Vi ser for oss et lysebrunt, malt gulv. Opprinnelig ville hun ha lys-lys lilla, men har endt med at hun vil ha en veldig dempet rosa. Cute ble altfor sukkersøt og skarp, syntes vi. Myk var bedre, men kanskje litt for mørk/brun i tonen. Har du forslag til en lysere variant av Myk? Og gjerne litt varm i fargen. Legger ved inspirasjonsbilde (mens lilla var aktuelt).
Hei, med utgangspunkt i fargene dere allerede har teste ut og inspirasjonsbildene vil jeg anbefale dere å gjøre prøvestrøk av 2571 CLAUDIO. 2571 CLAUDIO er hakket lysere enn 2588 MYK og mer gyllen og lun enn både 2588 MYK og 3438 CUTE som begge er mer i retning av lavendel toner. Personlig synes jeg det er lekkert å male vegger og tak i den samme fargen, dette hvisker ut skillet mellom vegg og tak og skaper en behagelig, kokongaktig atmosfære. I møte med 2571 CLAUDIO vil jeg anbefale dere 12085 RURAL til gulvet. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. NYHET! En ny generasjon interiørmaling fra Jotun LADY Jotun LADY lanserer en ny generasjon interiørmaling utviklet for fremtidens krav til både estetikk og slitestyrke. Med tre nye produkter setter LADY en ny standard for matte overflater, vakre farger og holdbare resultater. Malingene kombinerer et eksklusivt uttrykk med forbedret robusthet og enkel påføring, slik at veggene holder seg vakre lenger. NYHET! LADY Iconic LADY Iconic løfter interiørmaling til nye høyder med det beste fra to verdener: eksklusiv helmatt finish og enestående robusthet. Den elegante, helmatte overflaten gir rommet et sofistikert uttrykk og er vakker i alle tørre rom. Samtidig er den robust nok til å tåle hverdagslivet, også i utsatte soner som kjøkken, gang og trappeløp. LADY Iconic er eksklusivt tilgjengelig hos utvalgte forhandlere i Norge, LADY Premium Partner. Finn din nærmeste LADY Premium Partner her: https://www.jotun.com/no-no/decorative/dealer-search. LADY Pure Color er vår vakreste veggmaling – supermatt og slitesterk. Den supermatte finishen fremhever fargene på en unik måte og gir roligere, mer dempede vegger med et sofistikert uttrykk. Supermatt, eksklusiv finish – helt uten refleksjon, og med god slitestyrke. NYHET! LADY New Era Den mest slitesterke matte veggmalingen i sin kategori. LADY New Era gir en varig vakker matt finish, tåler hverdagens bruk og har en flekkavvisende, svært vaskbar overflate som holder seg matt over tid. Inneholder resirkulert materiale og har dokumentert lavere karbonfotavtrykk. NYHET! LADY Embrace LADY Embrace er kvalitetsmalingen som gjør det enkelt å lykkes med et vakkert resultat. Den er enkel å påføre og gir en jevn, vakker matt finish, samtidig som du får fordelene som kjennetegner alle LADY veggmalinger: Svanemerket kvalitet, fargegaranti og dekkgaranti. I tillegg har LADY Embrace lave emisjoner og oppfyller kriteriene til Eurofins Indoor Air Comfort Gold. LADY Supreme Finish er anbefalt til detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank. LADY Perfection, en helmatt takmaling med stort fargeutvalg som er anbefalt til slette tak og taklister. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.
Til store flater, vegg og tak
Det beste fra to verdener. Eksklusiv helmatt finish, og enestående robusthet – Skapt for å vare.
vår vakreste maling - til slette vegger
Robust kvalitet som gir en varig vakker matt finish.
Med LADY Embrace er det enkelt å lykkes med et matt, vakkert og jevnt resultat
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak