Kategorier:
- Annet
Lister/dører/vinduer : Dempet sort
Hei Jeg lurte på om hvilken farge jeg bør ha på mur inntil dempet sort som jeg har malt med nå. Det gjelder eksteriørmaling. Samtidig så lurer jeg også på hvilken farge jeg bør ha på vinduene inntil murfargen. Ellers på huset så er alt dempet sort, også vinduer. Legger ved bilde.
Hei, 1500 GRAFITTGRÅ er anbefalt til grunnmur sammen med 9938 DEMPET SORT, men jeg ser at du har vannbrett i Skifer og da tror jeg at 1500 GRAFITTGRÅ blir for varm nesten litt "lilla". På grunn av dine vannbrett anbefaler jeg at du tester 1877 VALMUEFRØ, den litt varmere 1352 FORM eller 1462 GRÅ SKIFER. Jeg vil også legge til at jeg synes at 1907 LEIRE er tøff mot sort vegg, men det er litt avhengig av ditt inngangsparti og farge på ytterdør. Vinduer ville jeg malt i samme farge som grunnmuren slik at de ikke blir dominerende.
Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene og få inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. Lykke til med dine uteprosjekter!
JOTUN DryTech Murmaling - holder all mur pen lengst
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
DRYGOLIN Power Clean Vindu & Dør
Selvrensende detaljmaling med svært langvarig beskyttelse