Kategorier:
- Kjøkken
Hei, vi bygger bygger ut og skal få helt nytt kjøkken. Vi kan velge farge på innredning (Aule kjøkken), og jeg ser nå på farge 6385 Wish. Den er i mine øyen ren, klar og fresh. Men lurer på om den kan bli "for fresh"? Ser at ferdig malt innredning fra leverandører er mørkere og ofte mer "mosefarget", litt triste farger synes jeg, men alt endrer seg jo etter lysforholdene døgnet gjennom. Det nye kjøkkenet blir åpen løsning i forhold til stue, mye gjennomgående lys. Samtidig egen seksjon der vegg med mange høye skap ikke vil synes foruten når vi er på kjøkkenet. Benkefarge er tenkt i lys grålig nyanse, forholdsvis lyse gulv (ikke bestemt ennå). Har en vegg i dagens stue som er i samme fargenyanse som Wish, hatt mange år og blir ikke lei av den. Farge vegg kjøkken og stue blir lyst, 8470 Smooth White absolutt aktuell. Hadde vært fint med proff tilbakemelding ang farge på innredning. Legger ved bilder fra kjøkkendesigner.
PS: Pga vi ønsker bredere kjøleskap enn standard må akkurat kjøleskapseksjon være i standard farge. Jeg tenker noe mørk, koksfarget eller lign. Kjøleskap blir i seksjon mellom vitrineskap og steikovn. Fint med synspunkt på dette også :-)
PS 2: Boligen er fra 1957. Jeg er nok preget av farger fra den tia, men mikser gjerne gamle og moderne møbler etc. Farge på en vegg i stua som er referert til, hentet jeg fra en fargekatalog fra 60-tallet - en slags sjøgrønn-blå-smaragd-farge, litt dypere enn Wish. (Har dessverre mistet fargekode, malebutikk måtte i sin tid analysere katalogfargen for å blande riktig til meg). Når tilbygg er ferdig vil jeg nok beholde denne ene veggen i denne fargen (en kortvegg/endevegg i stua) . Puhh - mye info her...:-)
Hei :) Jeg antar det er oppstått en tastefeil og du mener 6384 og ikke 6385. Stemmer dette? Den er da vår 6384 WISH.
Har du ett bilde av fargen fra 60 tallet som du kan legge opp mot 6384 WISH slik at jeg får ett inntrykk av kontrasten som du kan sende meg?
Supert om du også kan sende meg link av benkeplate samt gulv du har i tankene. Hører fra deg :)