Farge på vegg på nye bad

Kategorier:

- Bad

Lister/dører/vinduer : Eik natur

Hei, jeg renoverer og bygger opp to bad. Begge badene får fliser i dusjsone fra Bricmate Norrvange beige. De er primært beige og har noe grått i seg. De ligner på kalkstein fra Gotland. Resten av baderomsveggene skal males i en farge, men jeg er usikker på hvilken. Kan dere hjelpe meg med det? Enten en til hvert bad, eller en farge til begge badene. Tusen hjertelig takk.

2026-09-24 20:21:38

Kommentar

Armaturene på det ene badet blir børstet stål, og det mindre badet i krom. Baderomsmøbler i eik. Dørene kommer også i eik.

24/09/2026 20:23:01

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) 

I møte med de lune flisene vil jeg be dere teste  12085 RURAL og/eller  2771 RUSTIKK TERRACOTTA på vegger. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

LADY Supreme Finish er anbefalt til detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.

LADY Aqua, vakker, matt våtromsmaling med suveren vaskbarhet. Inngår i Jotuns godkjente våtromssystem og er utviklet til slette vegger og tak.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk