Stue vestvendt

Kategorier:

- Stue

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Male vegger i liten vestvendt stue.Øvrige rom i huset er stort sett malt i fargen kalk .Fargen laurbær er brukt på alle dører og listverk i to ganger og loftgang. Stue 1 (hovedstue)har trolig fargen sand på dører og listverk .Ønsker å binde stuene sammen med at veggfarge i vestvendt stue får denne fargen på dører/listverk i stue 1 (hovedstuen) Tajet skal males klassisk hvit som vinduer.Gulnet eikeparkett vil vi beholde men muligens lysne med lakk !! Stua er i dag malt i hvit narciss .

2026-10-06 10:24:00

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) Jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder av alle rom du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg! :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Det er kun denne vestvendte stua jeg vil male da jeg ikke liker den gule hvit narciss .Alle tilstøtende rom er malt i kalk .Gang har laurbær på dører/listverk .Tilstøtende stue har også koksgrå møbler ,likt teppe og trolig sand på dører /listverk.Kun dette listverket skal males i tilstøtende /hovedstue. Tanken var å male vestvendt stue også i kalk men ville gjerne ha ett tips om alternativ . Til og med badet er i kalk men med farge mohair på dører /listverk og noen skap. Kjøkken har gulnet bjørk innredning og vil bli malt etter hvert .Har ett tidligere råd om fargen diskret eller noe grønt ,litt mørkere enn laurbær.

08/10/2026 09:12:34

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) Takk for bilder.

Jeg vil be deg teste  12076 MODERN BEIGE i stua, den står flott til  10341 KALK i tilstøtende rom og på listverk i hovedstua.  12076 MODERN BEIGE står godt sammen med  1140 SAND, så det vil ikke være nødvendig å male om lister og dører i hovedstuen om du liker rommet slik det er. Om du velger  12076 MODERN BEIGE på vegger i stua vil listverk i  10341 KALK eller  1140 SAND bli lekkert. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

LADY Supreme Finish er anbefalt til detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk