Oppholdsrom/kjøkken/stue

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

Lister/dører/vinduer : S0502y vinduer og tak. Eikedører

Hei. Renoverer en gammel hytte som skal bli bolig. Nå står kjøkken og stue for tur. Jeg ønsker å ha kjøkkenfronter i fargen stockholmsgrønn ( s 5010-G30y ). Tak, vinduer med list og omramning er i fargen Bomull ( s0502y ). Gulvet er i eik med eikelist. Og det er eikedører med eikelister. Lurer på hvilken farge på vegg som kan passe. Ønsker i utgangspunktet en annen en bomull her. Da vi har den i tilstøtende oppholdsrom og gang. Sender bilde av den delen. Det er åpning imellom ny del og delen vi renoverer nå. Sender bilde av sofa og bord som vi forsatt skal ha. Og dere ser bilde av gulvet som også skal bli. Gleder meg til forslag. 

2026-10-25 11:25:19

Kommentar

Har også valgt Stockholsgeønn på soverom, inngangsdør og en kontrastvegg i gang/oppholdsrom. Bilder sendes.

25/10/2026 12:02:42

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilder :) Det gir ett helhetlig, gjennomført uttrykk ved å gjenta  7653 STOCKHOLMSGRØNN i ulike rom :)  Med ønske om  7653 STOCKHOLMSGRØNN også på kjøkkenfronter ser jeg for meg at det vil bli lekkert med en kontrast på vegger. Med tanke på ditt varme gulv vil jeg be deg ta en titt på  11365 MORNING GLOW eller  20047 BLUSHING PEACH til vegger. På muren vil den dypere  12198 EARTHY stå fint til de begge :) 


Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

NYHET! En ny generasjon interiørmaling fra Jotun LADY

Jotun LADY lanserer en ny generasjon interiørmaling utviklet for fremtidens krav til både estetikk og slitestyrke. Med tre nye produkter setter LADY en ny standard for matte overflater, vakre farger og holdbare resultater. Malingene kombinerer et eksklusivt uttrykk med forbedret robusthet og enkel påføring, slik at veggene holder seg vakre lenger.

NYHET! LADY Iconic

LADY Iconic løfter interiørmaling til nye høyder med det beste fra to verdener: eksklusiv helmatt finish og enestående robusthet. Den elegante, helmatte overflaten gir rommet et sofistikert uttrykk og er vakker i alle tørre rom. Samtidig er den robust nok til å tåle hverdagslivet, også i utsatte soner som kjøkken, gang og trappeløp.

LADY Iconic er eksklusivt tilgjengelig hos utvalgte forhandlere i Norge, LADY Premium Partner. Finn din nærmeste LADY Premium Partner her: https://www.jotun.com/no-no/decorative/dealer-search.

LADY Pure Color er vår vakreste veggmaling – supermatt og slitesterk. Den supermatte finishen fremhever fargene på en unik måte og gir roligere, mer dempede vegger med et sofistikert uttrykk. Supermatt, eksklusiv finish – helt uten refleksjon, og med god slitestyrke.

NYHET! LADY New Era

Den mest slitesterke matte veggmalingen i sin kategori. LADY New Era gir en varig vakker matt finish, tåler hverdagens bruk og har en flekkavvisende, svært vaskbar overflate som holder seg matt over tid. Inneholder resirkulert materiale og har dokumentert lavere karbonfotavtrykk.

NYHET! LADY Embrace

LADY Embrace er kvalitetsmalingen som gjør det enkelt å lykkes med et vakkert resultat. Den er enkel å påføre og gir en jevn, vakker matt finish, samtidig som du får fordelene som kjennetegner alle LADY veggmalinger: Svanemerket kvalitet, fargegaranti og dekkgaranti. I tillegg har LADY Embrace lave emisjoner og oppfyller kriteriene til Eurofins Indoor Air Comfort Gold.

LADY Supreme Finish er anbefalt til detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.

LADY Perfection, en helmatt takmaling med stort fargeutvalg som er anbefalt til slette tak og taklister.


Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Hei igjen. Nå har jeg malt opp prøver med forslaget deres. Morning glow er en nydelig farge men jeg lurer på pm den er lott for gul for meg. Siden jeg skal ha den på veggene Både på kjøkken og stue. Har fått tegnet opp kjøkken i Stockholmsgrønn7653 og med muren i farge earthy 12198. Kan fargen sand 1140 passe? Takk for svar.

29/10/2026 14:50:19

Fargerådgiver svarer:

Hei :)  1140 SAND vil i mine øyne bli en fin erstatning. Den står vakkert i møte med både  12198 EARTHY og  7653 STOCKHOLMSGRØNN, tommel opp fra meg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun