Farger som kan passe til gul murstein

Kategorier:

- Enebolig

- Mur

Vi har i dag malt panel på et 70 tallshus med gul murstein i front som vi ønsker å beholde. Murfargen ellers (i hvitt) og vinduer skal også males. Vi tenker å bytte ut ytterdør og garasjeport, og vil ha fargeråd på alt dette. Vi har tenkt på farger som brunsvart og dempet sort. Og den siste tiden har jeg sett mye på farger som er i varmgrå toner, men funnet kun beis jeg liker, og det er jo forsent nå som panelen er malt. Hva er gode kombinasjoner som også fungerer til den gule muren?

2026-10-25 19:37:20

Fargerådgiver svarer:

Hei, vi hjelper deg gjerne, men vi trenger bilder, slik at vi får et inntrykk av huset, farge på takstein og omgivelser. Bildene blir ikke synlige for andre enn deg og meg. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Beklager, jeg trodde jeg la ved bilder. Men her er de.

27/10/2026 16:07:13

Kommentar

Bilder

27/10/2026 16:40:56

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Dessverre mottok vi ikke bilder denne gang heller, vil du gjøre ett nytt forsøk? 

Isolert sett vil jeg holde en knapp på  0734 BRUNSVART da den har en mer gyllen undertone enn hva  9938 DEMPET SORT har og vil da stå fint til en mur i gul murstein :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Forsøker igjen

29/10/2026 14:25:57

Kommentar

Bilde fra siden

29/10/2026 14:26:26

Fargerådgiver svarer:

Hei, vi har ikke mottatt bildene dine denne gang heller. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Jeg forsøker en siste gang😅

30/10/2026 09:51:44

Fargerådgiver svarer:

Hei, der fikk jeg bildet :) Ut fra det jeg ser ville jeg malt garasjeporten i samme dype tone som kledningen din er i. Er dette  0734 BRUNSVART ? 

På den hvite muren vil jeg tro  1491 SLIPESTEN eller den noe dypere  11130 SHADE vil harmonere fint i møte til den gule mursteinen som vil gi en mykere overgang enn hva hvitt vil være. Du kan også vurdere garasjeport i samme farge som det vil bli på muren. 

Jeg holder en knapp på hvite vinduer men hva med  2993 KILIM på ytterdør som vil gi en varm velkomst :) 


Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene og få inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. 

Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til med dine uteprosjekter!

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk