Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Vinduer er bomull, lister blir kjøpt bomull men kan males.
Hei, Jeg er veldig i tvil om hvilken farge jeg skal velge til vår nyoppussede stue og kjøkken. Samtidig males gang og kontor rett ved, jeg ønsker alt i samme farge. Vi ønsker oss en hvit farge i taket, tidligere har vi hatt letthet og er veldig fornøyd med denne. Vi har bestilt kjøkken fra IKEA hvor vi har hvite fronter som heter "aspudden" og lyse eikefronter som heter "sinarp". Benkeplaten blir hvit spraglet i stein. Ellers har vi eikeparkett, lys eikeparkett med en del kvist i, og vinduer + lister er bomull. Vi har tidligere hatt "kokos" og har soverommene i denne fargen, den er veldig fin og vi liker den godt men ønsker å gå for noe mer nøytralt i stuen, ikke så beige. Vi ønsker en farge som bare er der uten at du legger merke til den, samtidig som at den er lun. Vi har "refleksjon" i kjelleren som også er nyoppusset, dette er et alternativ, men samtidig er den litt for hvit - skulle ønske å finne en litt mer lunere farge. Jeg har vurdert "frostrøyk", men min samboer sa den muligens var litt rosa/lilla i den? som førsteinntrykk. Hjelp, synes det er så vanskelig å finne den perfekte hvite/beige fargen som er lun uten at den blir for beige. Vi har en del malerier, det ene er malt i knall rosa fra Lene Pollestad. Ellers lys eik på møbler og grå sofa.
Hei! :) Jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder av alle rom du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Hvis du skal skifte gulv trenger jeg link med bilder av nytt gulv. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg! :)
Hei! Link til gulv https://www.gulvmax.no/produkt/parkett-copenhagen/
Hei igjen! :) Takk for link til gulv.
1376 FROSTRØYK er en mer dempet hvittone, med mer sorthet sammenlignet med 1622 REFLEKSJON. 1376 FROSTRØYK har 24% rødt i undertonen, noe som gjør at den oppleves som en lun tone, til sammenligning har 1622 REFLEKSJON 25% rødt, altså 1% mer rødt enn 1376 FROSTRØYK. Det skal nevnes at dere har kombinert noen ulike undertoner derav flere hvite i deres palett. 1453 BOMULL står er ikke optimal i møte med 1622 REFLEKSJON og 1376 FROSTRØYK. Vi anbefaler ikke at du kombinerer ulike hvittoner, da ulike undertoner kan komme i "konflikt" med hverandre. 1931 KOKOS og 1376 FROSTRØYK er tonelike, og er derfor heller ikke optimale i samme palett. Dere bør derfor vurdere å gjenta 1931 KOKOS fra soverommet. Jeg har ikke NCS-koden på Aspudden Hvit da dette er en ny farge/front hos IKEA, men av det jeg kan se på nettsiden kan den minne om 1453 BOMULL i tone. Tak og alle hvite detaljer males i 1453 BOMULL.
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene og se større bilder. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.